Lansering: Ny støtteordning for gründere
18. juni inviterer DOGA til frokostseminar hos Kadabra i Trondheim. Her får du høre om den nye satsingen Markedsklar – et tilbud for gründere i tidlig fase.
- Adresse
- Kadabra – Ferjemannsveien 2, Trondheim
- Dato
- Tid
- 09.00–10.30
- Deltakelse
- Fysisk
Illustrasjon: DOGA
Gründere må ta store valg tidlig, ofte med begrenset innsikt i brukere, behov og betalingsvilje. Mange utvikler produkter og tjenester lenge før de vet om markedet faktisk trenger dem. Hvordan kan man lære raskere, teste tidligere og justere kurs før det blir for dyrt å snu?
Det siste året har DOGA utviklet Markedsklar, et nytt tilbud for gründere. Målet er å redusere risiko, styrke markedsforståelsen og hjelpe flere oppstartsbedrifter med å utvikle løsninger som faktisk treffer.
Markedsklar er utviklet i tett samarbeid med gründere og designere og er lagt opp som en designsprint. Her jobber man tverrfaglig, raskt og smidig sammen med designere som bidrar til å stille riktige spørsmål, visualisere muligheter og teste antakelser tidlig.
På arrangementet får du blant annet høre
- gründere fortelle hva de faktisk lærte gjennom å teste tidlig
- hvordan innsikt og brukertesting kan redusere risiko og gi tydeligere retning
- refleksjoner rundt hva som skal til for å utvikle løsninger som faktisk treffer markedet
Arrangementet passer for gründere, oppstartsmiljøer, designere og alle som er opptatt av innovasjon, læring og bedre markedsavklaring i tidlig fase.
Programmet oppdateres fortløpende.
Påmelding
Har du spørsmål?
Ta kontakt på telefon eller e-post
Marianne Lind
Rådgiver
Designdrevet næringsutvikling
(+47) 930 05 187 mli@doga.no