Hovedmeny og hjelpeverktøy

Design og arkitektur Norge

Jacob-prisen

E-post: post@doga.no

Telefon: 23 29 28 70

Adresse: Hausmanns gate 16
0182 OSLO

1957: Jacob Prytz, gullsmed, og Willy Johansson, glassdesigner

1958: Elise Jakhelln, tekstildesigner

1959: Birgit Wessel, tekstildesigner

1960: Bjørn Ianke, møbelarkitekt

1961: Sigurd Alf Eriksen, sølvsmed

1962: Bendt Winge, interiørarkitekt/møbelarkitekt

1963: Sigrun Berg, tekstildesigner

1964: Kjellaug Hølaas, tekstildesigner/gullsmed

1965: Tone Vigeland, sølvsmed

1966: Arne Lindaas, keramiker/designer

1967: Synnøve Anker Aurdal, billedvever

1968: Birger Dahl, interiørarkitekt/industridesigner

1969: Benny Motzfeldt, glasskunstner

1970: Margrethe og Jens von der Lippe, keramikere

1971: Tormod Alnæs, møbelarkitekt

1972: Grete Prytz Kittelsen, sølvsmed

1973: Anne Lise Aas, interiørarkitekt

1974: Tias Eckhoff, industridesigner

1975: Charlotte Block Hellum, emaljekunstner

1976: Bjørn A. Larsen, møbelarkitekt/industridesigner

1977: Ingen utdeling

1978: Ingmar Relling, interiør/møbelarkitekt

1979: Severin Brørby, glassdesigner

1980: Vivian Zahl Olsen, grafisk designer/illustratør

1981: Dagny og Finn Hald, keramikere

1982: Hermann Bongard, designer

1983: Johannes Rieber, tredreiemester

1984: Annelise Knudtzon, tekstildesigner

1985: Aud Dalseg, interiørarkitekt/utstillingsarkitekt

1986: Balans-gruppen: Hans Chr. Mengshoel, Svein Gusrud, Peter Opsvik, Oddvin Rykken, møbeldesignere

1987: Arne Åse, keramiker

1988: Jan Herman Linge, båtdesigner

1989: Sven Ivar Dysthe, interiørarkitekt/industridesigner

1990: Bjørg Abrahamsen, tekstilkunstner

1991: Bruno Oldani, grafisk designer

1992: Arne Jon Jutrem, glassdesigner, og Ellinor Flor, klesdesigner

1993: Sverre Fehn, sivilarkitekt

1994: Konrad Mehus, kunsthåndverker

1995: Terje Meyer, industridesigner

1996: Beate Ellingsen, interiørarkitekt/møbeldesigner

1997: Liv Blåvarp, kunsthåndverker/smykkedesigner

1998: Lisbet Dæhlin, keramiker

1999: Niels Torp, sivilarkitekt

2000: Solveig Hisdal, klesdesigner

2001: Roy Håvard Tandberg, industridesigner

2002: Leif Anisdahl, grafisk designer

2003: Petter Abrahamsen, interiørarkitekt

2004: Odd Thorsen, interiørarkitekt/industridesigner

2005: Enzo Finger, kommunikasjonsdesigner

2006: Ingjerd Hanevold, smykkekunstner

2007: Jensen & Skodvin Arkitektkontor

2008: Ståle N. Møller, designer av ekstremsport-utstyr

2009: Egil Haraldsen, bokdesigner

2010: Sigurd Bronger, smykkekunstner

2011: Lavrans Løvlie, designer

2012: Peter Opsvik, møbeldesigner

2013: Helen & Hard arkitektkontor

2014: Reiulf Ramstad, arkitekt

2015: Ingen utdeling

2016: Bengler, interaksjonsbyrå